Jak wyzerować iPhone poprzez iCloud ?

Co trzeba zrobić przed sprzedażą, oddaniem albo wymianą telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch

Wykonanie tych czynności pozwoli usunąć informacje osobiste z urządzenia, nawet jeśli już go nie posiadasz.

 

Jeśli nadal masz telefon iPhone, iPada lub iPoda touch

Przed sprzedażą, oddaniem albo wymianą urządzenia usuń z niego wszystkie informacje osobiste. Nie usuwaj ręcznie kontaktów, kalendarzy, przypomnień, dokumentów, zdjęć ani żadnych innych danych usługi iCloud, gdy jesteś zalogowany(-a) w usłudze iCloud przy użyciu swojego konta Apple ID. Spowodowałoby to usunięcie Twoich danych z serwerów usługi iCloud i wszystkich Twoich urządzeń zalogowanych w tej usłudze.

Wykonaj następujące czynności:

 1. Jeśli z telefonem iPhone jest połączony w parę zegarek Apple Watch, rozłącz parę z zegarkiem Apple Watch.
 2. Utwórz backup zawartości urządzenia.
 3. Wyloguj się z usługi iCloud oraz ze sklepów iTunes Store i App Store. 
  • Jeśli używasz systemu iOS 10.3 lub nowszego, stuknij kolejno opcje Ustawienia > [Twoje imię i nazwisko]. Przewiń ekran w dół i stuknij opcję Wyloguj się. Wprowadź hasło konta Apple ID i stuknij opcję Wyłącz.
  • Jeśli używasz systemu iOS 10.2 lub starszego, stuknij kolejno opcje Ustawienia > iCloud > Wyloguj się. Ponownie stuknij opcję Wyloguj się, stuknij opcję Usuń z [nazwa urządzenia], a następnie wprowadź hasło konta Apple ID. Wybierz kolejno opcje Ustawienia > iTunes Store i App Store > Apple ID > Wyloguj się.
 4. Wróć do Ustawień i stuknij kolejno opcje Ogólne > Wyzeruj > Wymaż zawartość i ustawienia. Jeśli masz włączoną usługę Znajdź mój [urządzenie], może zajść konieczność wprowadzenia identyfikatora Apple ID i hasła.
 5. Jeśli otrzymasz monit o podanie kodu urządzenia lub kodu ograniczeń, wprowadź go. Następnie stuknij opcję Wymaż [nazwa urządzenia].
 6. Jeśli zmieniasz telefon na urządzenie innego producenta, wyrejestruj się z usługi iMessage.
 7. Skontaktuj się z operatorem, aby uzyskać pomoc dotyczącą przekazywania praw do korzystania z usługi nowemu właścicielowi. Jeśli nie używasz karty SIM z urządzeniem, możesz zwrócić się do operatora o pomoc w przekazaniu praw do korzystania z usługi nowemu właścicielowi.

Po wymazaniu telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch usługa Znajdź mój [urządzenie] i blokada aktywacji zostają wyłączone. 

 

Jeśli nie masz już telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch

Jeśli powyższe czynności nie zostały wykonane i nie masz już urządzenia, wykonaj następujące kroki:

 1. Poproś nowego właściciela o wymazanie całej zawartości i wszystkich ustawień zgodnie z powyższym opisem.
 2. Jeśli na urządzeniu są używane usługi iCloud i Znajdź mój [urządzenie], zaloguj się na stronie iCloud.com lub w aplikacji Lokalizator na innym urządzeniu, wybierz urządzenie i kliknij opcję Wymaż. Po wymazaniu urządzenia kliknij opcję Usuń z konta.
 3. Jeśli nie możesz wykonać żadnej z powyższych czynności, zmień hasło konta Apple ID. Nie spowoduje to usunięcia żadnych informacji osobistych przechowywanym na starym urządzeniu, ale uniemożliwi nowemu właścicielowi usunięcie Twoich informacji z usługi iCloud.
 4. Jeśli zmieniasz telefon na urządzenie innego producenta, wyrejestruj się z usługi iMessage
 5. Jeśli używasz usługi Apple Pay, możesz usunąć swoje karty kredytowe lub debetowe na stronie iCloud.com. Wybierz opcję Ustawienia, aby zobaczyć, które urządzenia korzystają z usługi Apple Pay, a następnie kliknij odpowiednie urządzenie. Kliknij opcję Usuń obok pozycji Apple Pay.
 

Dodaj komentarz